THE DEFINITIVE GUIDE TO کارشناسی رنگ خودرو

The Definitive Guide to کارشناسی رنگ خودرو

The Definitive Guide to کارشناسی رنگ خودرو

Blog Article

شاید با شنیدن عبارت «کارشناسی خودرو» این تصور به وجود بیاید که کارشناسی ماشین فقط به درد خریدار می‌خورد و کمتر فروشنده‌ای را می‌توان پیدا کرد که از ایراد گرفتن از خودروی خود راضی باشد؛ اما اگر یک بار پای صحبت آنهایی که در بازارهای هفتگی، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های درج آگهی و ... خودروی خود را فروخته‌اند بنشینید، متوجه می‌شوید که به‌دلیل عدم آگاهی از ارزش واقعی خودروی خود و عیب گذاشتن‌های دلالان خریدارنما کلی ضرر کرده‌اند و ماشین خود را زیر قیمت واقعی بازار فروخته‌اند. همچنین به‌عنوان فروشنده ممکن است به پست خریداری بخورید که به‌دلیل کارشناسی نشدن خودرو و سفت‌وسخت نبودن قرارداد، بعد از معامله روی خودرو عیب جدیدی گذاشته و طلب ضرر و زیان کرده است. از طرف دیگر با کارشناسی ماشین، خیال خریدار هم راحت می‌شود که خودروی موردنظر با ادعای فروشنده انطباق دارد و قرار نیست به‌دلیل عیوبی که متوجه آن‌ها نشده، همیشه یک پایش در تعمیرگاه باشد و ضرر کند.

برخی به هنگام فروش ماشین خود این اشکالات را رفع نمی کنند و خودرو را به حال خود رها می کنند. برخی نیز اشکالات را رفع می کنند و ماشین را آراسته تحویل می دهند. 

کارشناسان فنی همراه‌مکانیک گواهی‌نامه معتبرترین آموزشگاه‌های خودرویی را دریافت کرده و در همراه‌مکانیک هم دوره می‌بینند.

بعد از آن پیشنهاد می‌کنیم به مقاله خرید خودرو دست دوم مراجعه کنید.

موارد فوق از روش های تشخیص رنگ خودرو به شمار می آیند. در ادامه مروری کوتاه بر قسمت هایی از خودرو که دارای اولویت بیشتری در تشخیص رنگ خودرو هستند˓ می پردازیم. 

این قسمت‌ها باید توسط کارشناس تشخیص رنگ حرفه‌ای بررسی شود تا اگر خودرو افت قیمت دارد از آن آگاه بشوید و با آگاهی این اتومبیل را تهیه کنید. به طور مثال ضرب خوردگی شاسی نشانه‌ای از تصادف است و یا خرابی و وجود مشکل در سقف نشانه چپ کردن و یا تصادف شدید است.

استفاده از آهنربا روش دیگری برای تشخیص رنگ خودرو می باشد. به این صورت که با استفاده از یک آهنربای نه چندان قوی بخش های حساس ماشین را مورد بررسی قرار داده و همین کار را برای بخش هایی که سالم هستند نیز تکرار می کنند.

آموزشگاه فن آموزان با بهره‌ گیری از مدرسان مجرب و کارشناسان فنی خودرو حرفه ای، آموزش جامع کارشناسی رنگ خودرو را برگزار می ‌کند که طی آن، فراگیران با اصول و مبانی برطرف کردن رنگ خودرو، تجهیزات لازم و اقدامات کاربردی رنگ ‌کاری مانند درزگیری، عایق کاری کارشناس ماشین و بتونه کاری آشنا خواهند شد.

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

بعد از انجام کارشناسی برگه‌ای داده می شود؟ قیمت‌گذاری هم انجام می‌شود؟

هزینه کارشناسی خودرو بر اساس مدل هر خودرو متفاوت است. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های کارشناسی خودرو با مشاورین کارنامه ارتباط بگیرید.

همچنین در شرایط بارانی و برفی بدنه خودرو باید خشک باشد و کارشناسی در محل مسقف انجام شود. صندوق عقب خودرو هم برای بررسی تمامی قطعات باید خالی باشد.

تخفیف بیمه بدنه: راهکار خرید بیمه بدنه ارزان با تخفیفات

تشخیص رنگ خودرو را می‌توان از مهم ترین عواملی دانست که هیچ فرد ناشی نمی‌تواند ان را به به راحتی انجام دهد و حتما باید به این کار را به یک فرد متخصص سپرد.

Report this page